Ciekawi Świata – Podróżowanie…

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wrześniowe spotkanie z cyklu Ciekawi Świata - Podróżowanie NIE przez różowe okulary

26 września 2017
godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł

Będzie inaczej niż zwykle. A to za sprawą Alicji i Piotra Dzienis, którzy za pieniądze z kopert ślubnych wyjechali na wyprawę zwaną przez nich samych jako spóźniona podróż poślubna. Ich wyprawa trwała 5 miesięcy.

 

Odwiedzone kraje:

Korea Płd., Japonia, Tajwan, Filipiny, Singapur, Malezja, Wietnam, Laos, Tajlandia, Indie, Gruzja, Turcja, Bułgaria, Serbia, Węgry, Słowacja.

 

Państwa, którym Alicja i Piotr poświęcili najwięcej czasu i uwagi, to głównie te azjatyckie i o nich głównie nasi goście będą opowiadać.

Będzie również o kuchni z danych regionów oraz o praktycznych uwagach czy też o finansach. Także śmiało i bez skrępowania można pytać: „A ile wydaliście?”.

 

„Praktycznie wszystkie odwiedzone kraje przejeżdżaliśmy autostopem (samolotami między krajami), spaliśmy u ludzi korzystając z couchsurfingu, tudzież u Polaków poznanych przez internet, albo u kogoś prosto z drogi, kto zaprosił nas przy okazji podwózki. Mieliśmy wrażenie, że w ten sposób uda nam się poznać kraj i jego ludzi lepiej, niż korzystając tylko z publicznych środków transportu i śpiąc w hotelach.”

Alicja i Piotr Dzienis

www.poznajeswiat.pl

 

 

No Comments Yet.

Leave a comment