Moją galerią jest ulica. Warsztaty teatralne

Przez ostatnie dwa miesiące, na wybranych budynkach w Białymstoku, można było spotkać wielkoformatowe kopie obrazów ze zbiorów Muzeum Wojska w Białymstoku. W pierwszą sobotę września dzieła m.in. Jerzego i Wojciecha Kossaków, Januarego Suchodolskiego, Bronisława Gembarzewskiego staną się inspiracją warsztatów teatralnych, prowadzonych przez Monikę Banię i Magdalenę Kiszko-Dojlidko. Razem z uczestnikami/uczestniczkami zajęć animatorki "namalują" ruchome obrazy, wcielą się w postacie przedstawione przez artystów, odtworzą i przygotują kolejne opowieści ułanów z okresu Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego. Malarskimi narzędziami staną się w tym wypadku wyobraźnia, ciało, przestrzeń i ruch.

 

2 września 2017 roku, godz. 13:00-15:00
Muzeum Wojska w Białymstoku ul. Kilińskiego 7
15-089 Białystok
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek-niedziela, godz. 9:30-17:00) i telefonicznie (86 741 64 49).
Działanie ma charakter jednorazowy i towarzyszy projektowi: „Moją galerią jest ulica” (http://mwb.com.pl/obrazy/)

Biogramy edukatorek:
Magdalena Kiszko - Dojlidko - aktorka, pedagożka, wykładowczyni na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, instruktorka warsztatów teatralnych.
Monika Bania – pedagożka teatru, autorka scenariuszy, projektów i programów edukacji teatralnej, instruktorka warsztatów interdyscyplinarnych dla różnych grup wiekowych.

Zdjęcia: Szczepan Skibicki/MWB

No Comments Yet.

Leave a comment