PODLASKIE ZIOŁAMI PACHNĄCE

Zapraszamy do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na festyn etnograficzny Podlaskie Ziołami Pachnące. Podczas imprezy przypomnimy tradycje pszczelarskie, zielarskie oraz folklor muzyczny Podlasia.

PODLASKIE ZIOŁAMI PACHNĄCE
niedziela 10 września 2017,
w godz. 10.00 – 17.00

Jak co roku wrześniowy festyn przyciąga wielu entuzjastów różnych gatunków miodów i ziół, ale też tradycyjnych specjałów kuchni regionalnej i rękodzieła ludowego. Podczas imprezy będzie można zobaczyć widowisko pt. „Zioła w dawnym gospodarstwie wiejskim”, a także wziąć udział w rodzinnej grze terenowej i zwiedzić wystawę o tematyce związanej z pszczelarstwem. Podczas festynu odbędą się wernisaże trzech wystaw: Artura Gawła „Budownictwo drewniane w krajobrazie Podlasia”, prezentująca unikatowe zdjęcia podlaskich domów drewnianych, Marka Szyszko, rzeźbiarza z Chwaszczewa koło Sokółki pt. „Dawne zabawki drewniane” oraz Edyty Wiśniewskiej „Krajka Re-Konstrukcja”. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty kulinarne, które poprowadzi Studio Kulinarne „Zmokła Kura” oraz spotkanie z pszczelarzem i jego pasieką.

Ponadto odbędzie się Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych z Województwa Podlaskiego „W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru”, mający na celu popularyzację lokalnej kultury ludowej, prezentację zespołów folklorystycznych wykonujących repertuar właściwy dla Białostocczyzny oraz ukazanie folkloru muzycznego regionu o dużym zróżnicowaniu kulturowym. Wyróżniające się zespoły, kapele i soliści będą typowani do udziału w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach folklorystycznych (m.in. do reprezentowania Podlasia na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą).

Imprezę zakończy występ zespołu ludowego Kurpie Zielone. Na festynie nie zabraknie również kiermaszu z rękodziełem ludowym i specjałami kuchni podlaskiej.

Wstęp 1 zł. Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

 

No Comments Yet.

Leave a comment