Strefa nowych technologii na Politechnice

12 i 13 września na Politechnikę Białostocką przyjedzie 80 uczniów z klas V i VI z Łupianki Starej, Płonki Kościelnej oraz z Turośń Kościelnej. Młodzież będzie mogła poznać podstawy programowania robotów przemysłowych oraz badania pojazdów samochodowych. Na specjalnych interaktywnych zajęciach odkryje niezwykłe zastosowania kamer termowizyjnych oraz zasady i prawa mechaniki. Wszystko w ramach "Strefy nowych technologii" - projektu realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Białymstoku we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Inicjatywę TPD finansuje Podlaski Urząd Marszałkowski.

 

Program adresowany jest do uczniów ze szkół podstawowych zamieszkałych w małych miejscowościach i wsiach województwa podlaskiego z ograniczonym dostępem do nowinek technicznych."Strefa nowych technologii" to niesamowita podróż po świecie nowinek technicznych.  Dzieci w formie warsztatów będą mogły zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i informatyki, dowiedzieć się jak technologia zmienia nasze życie oraz w jakich dziedzinach ją wykorzystujemy - mówi Jerzy Sienkiewicz, który koordynuje projekt i zajmuje się wspieraniem uzdolnionych uczniów. Jest także wiceprezesem TPD w Białymstoku.

 

W ubiegłym roku "Strefę nowych technologii" poznały dzieci z okolic Sokółki. W załączniku zdjęcia z zajęć w ubiegłym roku.

"Strefa nowych technologii"
Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny
12-13 września 2018, środa - czwartek, godz. 10:00 - 13:45

No Comments Yet.

Leave a comment