32. Dni Sztuki Współczesnej

Po raz pierwszy w Białymstoku wystąpią Dakh Daughters, wywodzące się ze środowiska legendarnego Teatru Dakh! To aktorski kabaret osobliwości i jedno z najbardziej niezwykłych, prowokujących i elektryzujących zjawisk artystycznych na Ukrainie. Siedem kobiet na scenie zamienia się w istny huragan! Śpiewają po ukraińsku, rosyjsku, angielsku, francusku i niemiecku, grają na instrumentach, krzyczą, tańczą i wykonują szalone akrobacje. To teatr, kabaret i burleska w jednym.

Na swoje Terytorium snu zaprosi widzów i słuchaczy Emiter (Marcin Dymiter), artysta który tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Tym razem, w przestrzeni opuszczonego budynku dawnej żydowskiej szkoły Tarbut, za sprawą narracji, pracy nad tekstem i field recordingu, zbuduje dźwiękowy obszar – tytułowe terytorium.

Białoruski Independent Theatre and Music Project zaprezentuje podczas DSW From life of insects (Z życia owadów), spektakl muzyczny na pograniczu epickiego dramatu i dziecięcych wyliczanek. To przedstawienie o owadach w świecie ludzi i o ludziach żyjących wśród owadów, o zachwycaniu się wiedzą naukową i przerażeniu, spektakl o próżności, pięknie i... wszechświecie.

Miło nam poinformować, że do grona prowadzących spotkania z twórcami dołączyli Mirosław Miniszewski (rozmowa z Emiterem) i Bartosz Kuźniarz (rozmowa z Teatrem Kana).

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa zdjęć Aliny Gabrel-Kamińskiej Backstage – fotograficzny zapis tego, jak wyglądały ubiegłoroczne Dni Sztuki Współczesnej od zaplecza, które jest niedostępne dla widzów.

Zapraszamy!

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
www.bok.bialystok.pl

 

No Comments Yet.

Leave a comment