Najlepsze polskie 30′ w kinie Forum

Najlepsze polskie 30′ oraz spotkanie z Markiem Skrzeczem, reżyserem filmu „Amerykański Sen" w kinie Forum

Najlepsze polskie 30’

Zapraszamy na pokaz najlepszych polskich filmów krótkometrażowych, pokazywanych i nagradzanych na najważniejszych festiwalach filmowych!

Co zwykle robisz w 30 minut? Możesz przeczytać gazetę, zrobić zakupy, ugotować obiad, przebiec 5 km… A czasem 30 minut wystarczy, by opowiedzieć niesamowitą historię, która zostanie z tobą na zawsze! Zapraszamy na wyjątkową podróż z najlepszymi polskimi filmami krótkometrażowymi. Nie zabraknie emocji, śmiechu i powodów do wzruszeń. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

NAJLEPSZE POLSKIE 30′

Sobota - 17 lutego 2018, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 14 zł – w kasie kina i na stronie <http://www.bilety.bok.bialystok.pl> www.bilety.bok.bialystok.pl

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Markiem Skrzeczem, reżyserem filmu „Amerykański Sen / American Dream”. Rozmowę poprowadzi Maciej Białous.

Przed nami trzy świetne trzydziestki: objawienie tegorocznego festiwalu Cannes, młoda i bardzo utalentowana Aleksandra Terpińska i jej „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, rewelacyjny Grzegorz Damięcki w „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego, reżysera najlepszego polskiego filmu 2017 roku, „Cichej nocy” oraz „Amerykański sen”, który pokochali widzowie Warszawskiego Festiwalu Filmowego, wyróżniając go Nagrodą Publiczności.

Trajler: https://www.youtube.com/watch?v=R-wxbuNWKNs

W programie:

Najpiękniejsze fajerwerki ever / The Best Fireworks Ever
reż. Aleksandra Terpińska | Polska 2017 | 28 min.
Jeden dzień z beztroskiego życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmienić swoje plany na przyszłość.

60 kilo niczego / 60 Kilos of Nothing
reż. Piotr Domalewski | Polska 2017 | 27 min.
Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.

Amerykański Sen / American Dream
reż. Marek Skrzecz | Polska 2016 | 26 min.
Amerykański sen można śnić wszędzie. W Głuchołazach, małej miejscowości na Opolszczyźnie, o swojej drodze na szczyt i wyrwaniu się z domu marzy nastoletni Szymon. Ludźmi sukcesu są dla niego muskularni wrestlerzy, których obserwuje na lokalnym festynie. Dzięki uporowi Szymon wyrusza na trening do szkółki wrestlingu – tam jego wyobrażenia o pojedynkach tytanów staną oko w oko z rzeczywistością.

Kino Forum – Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

ul. Legionowa 5

15 – 281 Białystok

t: 85 742 23 70

mob: 0048 667 974 409

No Comments Yet.

Leave a comment