Podlaski Pomost Kultury 8 listopada 2017

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza 8 listopada, o godz. 10:00, na organizowane w ramach Podlaskiego Pomostu Kultury: konferencję, Dyskusyjne Forum Kultury oraz Giełdę Projektów Kulturalnych. Zapraszamy animatorów, nauczycieli, pracowników samorządu i wszystkich, których interesuje szeroko pojęta kultura i edukacja kulturalna w naszym regionie. Warto przyjść, posłuchać, zabrać głos w dyskusji, poznać ciekawe projekty z regionu. Nie zabraknie rozmów o kulturze oraz wymiany informacji z osobami zajmującymi się nią na co dzień. Tematem przewodnim tym razem będzie „Żywa Kultura Ludowa – odtwarzanie czy adaptacja?”.

 

Podczas spotkania prelegenci pochylą się nad ważną i bliską dla naszego regionu kulturą pogranicza – szansami i wyzwaniami z nią związanymi, zostanie podjęta próba oceny kondycji współczesnej kultury ludowej oraz tradycji. Podczas forum będziemy dyskutować o tym, jak zachęcić młodzież do kultywowania kultury ludowej i tradycyjnej.

Chcemy uczyć młodych ludzi uczestnictwa w kulturze. Wiemy, że warto poznawać ich potrzeby i tworzyć na tej podstawie dostosowaną dla nich ofertę. Wiemy też, że warto inwestować w kadry – uważa Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Dlatego też dajemy odpowiednie narzędzia w postaci warsztatów, które pomogą tę kadrę w regionie rozwijać i pomogą jej realizować dobre pomysły edukacyjne. Projekt Podlaski Pomost Kultury to szansa na to, by edukacja kulturowa w naszym województwie stała się skuteczna i nowoczesna – dodaje.

Podlaski Pomost Kultury to program wspierający edukację kulturową w całym województwie. Uczy młodzież nie tylko korzystać z oferty kulturowej, ale także ją tworzyć. Animatorzy kultury, nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dzięki wsparciu WOAK-u, w tym roku mogli uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych warsztatach z zakresu animacji kulturowej, by potem wykorzystać swoje umiejętności przy własnych działaniach. Jakie rezultaty to przyniosło, będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas Giełdy Projektów Kulturalnych. Film, fotografia, rzeźba, kulinaria, historia, sztuka, teatr, obrzędowość i wiele innych – 14 projektów zostało zrealizowanych, dzięki wsparciu regrantingowemu. Giełda będzie nie tylko okazją, by je zaprezentować – to też szansa na to, aby porozmawiać z animatorami kultury i edukatorami z całego województwa, poznać ciekawe projekty kulturalne i zapoznać się z ofertami edukacyjnymi różnych placówek skierowanymi do dzieci i młodzieży z naszego województwa.

Wydarzenie w ramach projektu dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura oraz wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Kolejna szansa na podniesienie umiejętności i realizację własnych pomysłów już w przyszłym roku.

Więcej informacji na: woak.bialystok.pl oraz pomost.woak.bialystok.pl

No Comments Yet.

Leave a comment