Zapisy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

JUŻ OD MARCA RUSZA DRUGA EDYCJA EKONOMICZNEGO UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO (EUD) NA WYDZIALE INŻYNIERII ZARZĄDZANIA

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia prowadzone w letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Tak jak w przypadku edycji zimowej zapraszamy uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych z Białegostoku i okolic.
Młody inwestor na giełdzie, praktyka i inspiracja w biznesie, rola marketingu – brzmi poważnie, ale treści i sposób przekazu dostosowane są do percepcji młodzieży w wieku 12-13 lat. Zajęcia są bezpłatne, prowadzą je w weekendy wykładowcy Wydziału Inżynierii Zarządzania PB oraz praktycy biznesu.

Każdy „zjazd” składa się  z wykładów i części warsztatowej. Słuchacze EUD  będą otrzymywać wpisy do specjalnego indeksu, który wręczony zostanie podczas uroczystej inauguracji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego 3 marca.

Tak jak w poprzedniej edycji, organizatorzy przewidzieli także wykłady dla rodziców. Z pewnością rodzice nie będą się nudzić na zajęciach takich jak: Teoria gier w wychowaniu, Wpływ mediów masowych na odbiorców, Miasto (niedalekiej) przyszłości.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – polskimi wyższymi uczelniami. Warto przypomnieć, że Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zainaugurował swoją działalność w 2008 roku w Warszawie, a od września 2009 roku funkcjonuje jako projekt ogólnopolski. Zajęcia odbywają się m.in. w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach), w Poznaniu (przy UE w Poznaniu), w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim), w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej). W ubiegłym roku do tego grona dołączyła Politechnika Białostocka.

Edukacja ekonomiczna dzieci jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach. Współcześnie dzieci coraz szybciej stają się aktywnymi podmiotami świata ekonomii. Coraz baczniej obserwują rynek, otrzymują kieszonkowe i partycypują w procesie wyboru produktów. Ważnym jest, aby budować u dzieci racjonalne postawy związane nie tylko z nabywaniem dóbr, ale także inicjować i kształtować ich przyszłe postawy przedsiębiorcze – mówi dr Urszula Widelska – koordynująca przedsięwzięcie na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB.

Rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy potrwa do 25 lutego, prowadzona jest drogą elektroniczną:   http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2.

Zapraszamy uczniów do nauki ekonomii razem z nami! Starujemy 3-go marca 2018!

No Comments Yet.

Leave a comment