„Happy End” – 31 stycznia 2018

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jeanem-Louise Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych!

Białostocki Ośrodek Kultury, Gutek Film i magazyn "Wysokie Obcasy" zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Michaela Haneke „Happy End” w ramach DKF-u „Wysokich Obcasów”!

31 stycznia 2018, godz. 18.15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 14 zł - w kasie kina + www.bilety.bok.bialystok.pl

Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem? Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego, kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi. Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. „Happy End” to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak i kreacje gwiazd francuskiego kina.

No Comments Yet.

Leave a comment