Koncert Ireny Santor 7 września 2017

7 września 2017, godz. 19.00
kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp: bezpłatne wejściówki – dostępne od 29 sierpnia (pierwsza pula)  i 4 września (druga pula) – jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki

Koncert odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego

Irena Santor to prawdziwa królowa polskiej piosenki! Urodziła się w 1934 roku w Papowie Biskupim na Pomorzu, swoją karierę zawodową rozpoczęła w 1951 roku w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Z czasów mazowszańskich pochodzi jej pierwszy wielki przebój „Ej, przeleciał ptaszek”. W 1959 roku dokonała pierwszych nagrań i zadebiutowała jako solistka na estradzie. Twórcami Jej pierwszych sukcesów zawodowych byli m.in. Stefan Rachoń i Władysław Szpilman. Pierwsze wielkie sukcesy to udział w festiwalu sopockim w 1961 roku i zdobyte tam nagrody dla piosenek „Embarras” i „Walczyk na cztery ręce” oraz nagroda za interpretację tych piosenek. Potwierdzeniem jej kunsztu estradowego było wykonanie w 1966 roku, na festiwalach w Opolu (I nagroda) i w Sopocie (III nagroda) piosenki „Powrócisz tu”.

Zrealizowała wiele recitali telewizyjnych i programów radiowych. Obecnie artystka wciąż koncertuje i nagrywa nowe płyty.

 

źródło: bok.bialystok.pl

No Comments Yet.

Leave a comment