Muzealni detektywi na tropie!

Przed nami niezwykłe śledztwo! Odwiedź białostocki Ratusz i zostań muzealnym detektywem. Zapraszamy rodziny z dziećmi na piknik edukacyjny związany z prezentacją nowego zeszytu edukacyjnego „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”. Będziecie mogli wziąć udział w muzealnym śledztwie, rozszyfrować tajemnicze pismo, odszukać zaginione przedmioty, zbudować białostocki Ratusz z klocków, a nawet obejrzeć Białystok z ratuszowej wieży. Na koniec zdacie raport ze śledztwa. Zapraszamy na wspólną zabawę!
10 września 2017 r., niedziela, godz. 11.00 – 15.00
Ratusz, Rynek Kościuszki 10, Białystok
Wstęp wolny!
Program:
11.00, 12.00, 13.00, 14.00
Muzealni detektywi na tropie! – Weź udział w niezwykłej grze detektywistycznej, odbywającej się w muzealnej scenerii i dołącz do ekipy muzealnych detektywów, która prowadzi ważne śledztwo. Pomóż rozwiązać tajemniczą zagadkę, dotyczącą cennych zabytków. Wśród uczestników w każdej grupie zostanie rozlosowany zeszyt edukacyjny „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”.
Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Liczba uczestników w grupie: do 10 os. Czas trwania śledztwa: ok. 30 min. Obowiązują zapisy: 85 740 77 41, 509 336 740.
11.00 – 15.00
Prezentacja nowego zeszytu edukacyjnego „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”
Muzealne śledztwo – rozwiąż zagadki związane z obrazami z naszej Galerii i otrzymaj upominek.
Portret pamięciowy – zidentyfikuj tajemnicze postaci z obrazów
Tajemnicze pismo – rozpoznaj podpisy artystów na obrazach
Zaginione przedmioty – odszukaj przedmioty z obrazów
Kuferek Muzealnego Detektywa – wypożycz bezpłatnie Kuferek zawierający różne zagadki i ćwiczenia plastyczne, które zamienią zwykłe zwiedzanie w detektywistyczną wyprawę.
Tajemnice ratuszowej wieży – Jakie tajemnice skrywa ratuszowa wieża? Sprawdź to i wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by zobaczyć Białystok z nowej perspektywy. Weź aparat fotograficzny!
Budujemy białostocki Ratusz – Zostań małym majstrem na budowie i zbuduj sam białostocki Ratusz! W Muzeum czekają zestawy drewnianych klocków oraz makieta, która posłuży za wzór dla małych budowniczych. Do zabawy zapraszamy dzieci powyżej czterech lat pod opieką rodziców.
Łamigłówki dla najmłodszych: zagadki, labirynty, quizy, malowanki, karty zadań, memory, sudoku
* Wielkoformatowa Galeria Małego Artysty - poczuj się artystą, przyłącz się do wspólnego malowania na dziedzińcu przed Ratuszem i „zawieś” swój obraz na muzealnej galerii!
Muzealna czytelnia – usiądź wygodnie w fotelu i poczytaj książki z naszych zbiorów.
Raport ze śledztwa – weź udział w tworzeniu przestrzennej instalacji i powiedz nam, jak podobały Ci się atrakcje w Muzeum.
Bezpłatne zwiedzanie wystaw:
Galeria Malarstwa Polskiego - wystawa stała
Świat toruńskiego piernika - wystawa czasowa
* W przypadku niesprzyjającej pogody działania plenerowe zostaną przeniesione do budynku Ratusza.

No Comments Yet.

Leave a comment