• „ ATRAKCYJNY POZNA PANIĄ…“
  Kultowa komedia polska – spektakl teatralny Nr 1
  "Atrakcyjny pozna panią..." to komedia, która powstała w 2000 roku, stając się prawdziwym hitem teatralnym. Blisko 1000 prezentacji w Polsce i za granicą, komedia ta była także pierwowzorem popularnego filmu o tym samym tytule.
  Obsada: Sylwester Maciejewski, Mikołaj Roznerski, Lech Dyblik, Adriana Kalska, Klaudia Halejcio, Olga Borys, Elżebieta Jarosik, Aleksandra Nieśpielak
 • "Inny wymiar Twojego domu”
  "Inny wymiar Twojego domu” to projekt realizowany, w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, wśród grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku. Uczestnikami programu są dzieci w wieku od IV do VI klasy szkoły podstawowej.
  Projekt składa się z trzech części. Celem części pierwszej pt.: „Dom sztuki”, odbywającej się w Muzeum Rzeźby, jest popularyzacja twórczości Alfonsa Karnego w oparciu o stałą wystawę tzw. „Galerię Wielkich Polaków”. Rzeźby są impulsem do rozważań nad współczesnym znaczeniem słów: „patriotyzm”, „pamięć”, czy „społeczność lokalna”. Sens tych pojęć jest przyswajany uczestnikom dzięki spacerom edukacyjnym oraz warsztatom historyczno-artystycznym z zakresu: nowoczesnego patriotyzmu, fotografii, animacji, muzyki czy architektury. Część druga pt. „Poznajemy nasz dom” polega na odkrywaniu ciekawostek województwa podlaskiego poprzez wyjazdy terenowe, w czasie których dzieci odwiedzą domy osób doskonale wpisujących się we właściwie rozumiany nowoczesny, lokalny patriotyzm. Część trzecia polega na otwarciu wystawy prac plastycznych uczestników, prezentacji filmu dokumentującego ich działania, a także na wykonaniu piosenki powstałej w trakcie warsztatów muzycznych.
  Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
 • Kultura Dostępna
  KULTURA DOSTĘPNA W KINACH jest kolejnym elementem realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty
  Omilanowskiej programu KULTURA DOSTĘPNA. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie.
 • Baśniowy Supraśl
  Baśniowy Supraśl to wyjątkowa inicjatywa dwóch młodych i uzdolnionych pań fotografek: Eweliny Lewkowicz i Marty Żynel. Na specjalnie stworzonym fanpage
  na portalu Facebook postanowiły ukazać i rozpropagować piękno podlaskiej miejscowości. Supraśl to malownicze miasteczko położone w sercu Puszczy
  Knyszyńskiej. Raz przyjedziesz...i stracisz serce! Kto jeszcze nie miał okazji gościć w tym klimatycznym uzdrowisku powinien rozpocząć znajomość od obejrzenia zdjęć prezentowanych na stronie. Supraśl czaruje, zachwyca i kokietuje uchwycony w różnych momentach swego istnienia. Bajkowy zimą, rozświetlony latem, tajemniczy jesienią odsłania w każdym kadrze swoje piękno. Portal Coolturalny Białystok ma przyjemność objąć patronatem inicjatywę "Baśniowy Supraśl".
 • Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.   Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku jest obecnie największą instytucją artystyczną na terenie północno-wschodniej Polski i najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy. Instytucja prowadzi różnorodną działalność teatralną i muzyczną oferując mieszkańcom regionu zróżnicowany repertuar na najwyższym światowym poziomie.Portal Coolturalny Białystok jest patronem medialnym wydarzeń w OiFP.
 • Kino Konesera
  Kino Konesera to cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach, kino niezależne. Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Z dużą uwagą oglądamy filmy na festiwalach, przeglądamy recenzje i śledzimy wpisy festiwalowalowej publiczności na forach dyskusyjnych. Wszystko po to, by wzruszyć widzów Kina Konesera! Portal Coolturalny Białystok patronuje pokazom Kina Konesera.
 • Kino Kobiet Drogie Panie, jeśli potrzebujecie relaksu,odpoczynku oraz oderwania się od codziennych obowiązków tego dnia bądźcie razem z nami. Kino Kobiet to chwila wytchnienia, spędzona w doskonałym towarzystwie mamy, siostry lub przyjaciółki, to świetna zabawa oraz możliwość zdobycia wielu atrakcyjnych nagród! Specjalny seans filmowy  w Kinie Helios zarezerwowany dla płci pięknej.