Koncerty

Koncerty i projekty prezentujące różne gatunki muzyczne, m.in. muzykę filmową, jazz, pop, muzykę etniczną, folkową, alternatywną i klasykę.

 

RYSZARD RYNKOWSKI DZIECIOM Z HOSPICJUM

Kolejny już raz zapraszamy na charytatywny koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Tym razem wystąpi słynny, polski wykonawca Ryszard Rynkowski. Event, który wspólnie z Operą i Filharmonią Podlaską organizuje Fundacja „Pomóż Im”, będzie też inauguracją dorocznej akcji społecznej. Jej hasło niezmiennie brzmi: „Miesiąc Dobroczynności”.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na koncert Ryszarda Rynkowskiego trafi na konto Fundacji, która jako jedyna w regionie prowadzi Domowe Hospicjum dla dzieci. Aktualnie przebywa w nim 26 podopiecznych.

Ryszard Rynkowski jest nie tylko wokalistą, ale też kompozytorem, pianistą i aktorem. W latach 1978–1987 występował z zespołem Vox. Solową karierę rozpoczął w 1987 roku. Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderem Uśmiechu. Jego piosenki znają i śpiewają przedstawiciele różnych pokoleń. Jedną z bardziej rozpoznawalnych jest utwór „Życie jest nowelą”. To czołówka popularnego serialu „Klan”, który na antenie Telewizji Polskiej jest nieprzerwanie od 1997 roku.

Podczas charytatywnego koncertu na pewno będzie można usłyszeć takie szlagiery jak: „Szczęśliwej drogi już czas”, „Dziewczyny lubią brąz”, „Urodziny”, „Wznieś serce nad zło” czy „Wypijmy za błędy”.

czas trwania: 75 min.

Cennik:
I, II, III strefa: 95 zł
IV strefa: 75 zł

Organizator: Fundacja "Pomóż Im". Onkologia i Hospicjum dla Dzieci
Współorganizator: Opera i Filharmonia Podlaska-Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Foto Hanna Prus

Comments are closed.