Spektakle

Polecamy spektakle Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jest jedyną tego typu placówką w województwie podlaskim. Scena Duża Teatru mieści prawie 500 osób.

Repertuar 

RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW NA „MAYDAY”

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku ruszyły próby do spektaklu „Mayday” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Od dzisiaj (01.06) widzowie mogą kupić bilety na przedstawienie, które zainauguruje nowy sezon artystyczny.

„Mayday”, w oryginale: „Run for Your Wife”, to jedna z najlepszych komedii autorstwa Raya Cooneya - brytyjskiego komediopisarza, określanego jako mistrza farsy. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet.

Więcej 

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”

„Królewna Śnieżka” jest jedną z najpopularniejszych baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm. To uniwersalna opowieść o ponadczasowej walce dobra ze złem. Przepiękna i w pewnym sensie okrutna baśń braci Grimm uczy kolejne pokolenia dorosłych oraz dzieci, że tylko wspólnymi siłami możemy sprawić, aby świat stał się lepszym miejscem.
Spektakl reżyseruje Adam Biernacki. To kolejne przedstawienie, które tworzy w białostockim teatrze.

Więcej 

Comments are closed.