Wiele osób jako wymówkę na to, że mało czyta,  podaje że ma zbyt mało czasu. A jak jest z Tobą ?

Polecamy w tym tygodniu 🙂

 

Mały Książę

Niezwykłe arcydzieło, które zostało  przetłumaczone na dwieście pięćdziesiąt trzy języki i dialekty, a wydane w milionach egzemplarzy.

Wyjątkowość tego utworu należy rozpatrywać w znacznie szerszym kontekście to tylko pozornie jest to lektura stworzona z  myślą o dzieciach. Jednak pod warstwą baśniowej fabuły pełnej wieloznaczności, znajduje się też wątek realistyczny i psychologiczny, dobry w każdym wieku.

cyt. "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…" a jaki jest Wasz ulubiony ?

"Nieznane Indie"

Walther Eidlitz wybrał się do Indii tuż przed wybuchem II Wojny
Światowej. Jego głównym celem było nie tylko poznanie nieznanego wcześniej lądu, ale i zdobycie wiedzy duchowej. Te dwa czynniki spowodowały, że przeżył na Dalekim Wschodzie tak niezwykłą historię, że momentami aż trudno uwierzyć w jej prawdziwość, a jednak się zdarzyła.
Każdego roku na rynku wydawniczym pojawia się spora liczba książek o tematyce podróżniczej, ale niewiele z nich łączy wyprawy z odnalezieniem drogi duchowej. Austriacki pisarz Walther Eidlitz z wykształcenia był historykiem religii i to pozwoliło mu umiejętnie przedstawić kontekst duchowych praktyk, które w Indiach przetrwały setki lat. Eidlitz wyjechał na Daleki Wschód w 1938 roku, w poszukiwaniu religijnego odnowienia. Swoją wiedzę poszerzał w ciężkich warunkach – w czasie II Wojny Światowej trafił do brytyjskiego obozu dla internowanych w Kolkacie, gdzie poznał tradycję gaudijawisznuizmu