Galerie i muzea

FESTIWAL ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?: PLAKIAT / MAKS BERESKI

Artysta wyróżniony nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Najlepszy Plakat na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2022 roku. W dorobku artysty znajduje się niemal 300 numerycznych plakatów filmowych, wchodzących w skład The Plakiat Shop na Plakiat.com.

WYSTAWA NADZIEJA RADYKALNA

Inspiracją wystawy jest książka Jonathana Leara Nadzieja radykalna. Etyka w obliczu spustoszenia kulturowego. 

WYSTAWA OKRĘGU PODLASKIEGO ZWIĄZKU POLSKICH FOTOGRAFÓW PRZYRODY

Okręg Podlaski jest trzynastym i jednocześnie najmłodszym Okręgiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

WYSTAWA NON OMNIS... MALARSTWO ARTYSTÓW ŻYDOWSKICH BIAŁEGOSTOKU

Wystawa będzie ważną próbą przywrócenia pamięci o związanych z naszym miastem wybitnych twórcach, którzy wywodzili się z Białegostoku, pracowali zaś i zyskali sławę za granicą, przede wszystkim we Francji i Stanach Zjednoczonych.

KADISZ DLA NIEPOTRZEBNYCH ŚMIERCI Wiesław Szumiński

Wystawa obrazów i grafik Wiesława Szumińskiego, na którą złożą się cykle: „Kadisz dla dziewczynki w białej sukience” i „Grafiki do poezji ukraińskich poetek czasu wojny”

Efekt Motyla – malarstwo Małgorzaty Miecielskiej-Maksimowicz

Cała kolekcja,Małgorzaty Miecielskiej-Maksimowicz  łączy piękno natury się z pięknem reguł matematycznych.Ulubiona technika to malarstwo sztalugowe, olejne oraz akwarela

Jakub Jaroszewicz: Białostoccy rzemieślnicy

W Białymstoku prężnie działały niegdyś cechy takich rzemiosł jak metalowy, włókienniczy czy skórzany. Właścicieli charakteryzuje nie tylko pasja do wykonywanego zawodu, ale również tajemna więź z miejscem i narzędziami.

Wystawa malarstwa „Oblicza przestrzeni i kontrastów” Agnieszki Cygler

Tematem przewodnim, który przyświecał mi podczas tworzenia niniejszej wystawy była równowaga, jako układ przeciwstawnych sił i wartości, które osiągamy, gdy jesteśmy pogodzeni z samym sobą i świadomi życia – mówi Agnieszka Cygler.

“ja wam pokażę” wystawa

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na wernisaż prac prof. Jerzego Konstantynowicza, który odbędzie się 3 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w Galerii Parter.

Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i Jego Muzeum w Okopach

Wernisaż wystawy plenerowej odbędzie się 4 listopada 2022 r. o godz. 12.00 na dziedzińcu przed białostockim Ratuszem, Rynek Kościuszki 10

Oprowadzanie po wystawach "Questioning the Visible" i "So They Won't Say We Don’t Remember" tłumaczone na język ukraiński

29.10.2022 godz. 11:00 Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok

Wystawa malarstwa

Dwa główne tematy to pejzaż i martwa natura, malarstwo klasyczne pokazujące solidny warsztat adeptów.

Wystawa o Wersalu Branickich

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 17.30. Uczestnicy spotkają się przy Bramie Wielkiej Pałacu Branickich (ul. J. Kilińskiego). Organizatorzy (PTTK) zapraszają do udziału w tym wydarzeniu.

AIR GALERIA ARSENAŁ: VLADA RALKO I VOLODYMYR BUDNIKOV

Artyści opowiadają o swojej praktyce artystycznej. 15 października otworzą wystawę "Questioning the Visible" / "Питання до видимого", efekty pracy ich wspólnej rezydencji w Galerii Arsenał w Białymstoku.

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ

01.10.2022 – 02.10.2022 galeria Arsenał Galeria Arsenał zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”.W tych dniach Galeria Arsenał zaprasza seniorów bezpłatnie na wystawę „Świat nie wierzy łzom: Nostalgia i trauma w sztuce Białegostoku i Podlasia”.

Wystawa fotografii „Impresje baletowe” Joanny Sawickiej w DK ŚródmieścieTo jest nagłówek

Na prezentowanych fotografiach zdjęcia młodych tancerek z Ogniska Baletowego Domu Kultury „Śródmieście” przeplatają się z motywami roślinnymi. Widzimy piękno kwiatów, lekkość i delikatność puchu, odczuwamy energię koloru

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę

wystawa pokonkursowa 12. edycji Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Sposoby widzenia” wernisaż: 22 września 2022, 18:00 foyer Forum, ul. Legionowa 5 wstęp wolny wystawę można zwiedzać do 16 października 2022 w godz. 14:00-20:00

Świat nie wierzy łzom: Nostalgia i trauma w sztuce Białegostoku i Podlasia

Wystawa „Świat nie wierzy łzom. Nostalgia i trauma w sztuce Białegostoku i Podlasia” prezentuje prace urodzonych w latach 80. i 90. artystek i artystów pochodzących z regionu –