Koncerty

37. DSW: MARIA PESZEK

Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną

NOC CHOPINA edycja V

20 maja 2023 roku, sobota, godz. 18:00-24:00, UMFC Filia w Białymstoku (bud. A), ul. Kawaleryjska 5.WSTĘP WOLNY

Maciej Sztor, Muzyka filmowa

Melomani będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie, który w całości składać się będzie z najpiękniejszych utworów muzyki filmowej

Koncert - zespół Czerwony Tulipan

Zespół CT to pięć artystycznych indywidualności

Błażej Król / trasa “W każdym (polskim) mieście”

Błażej Król jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem.

Koncert charytatywny "Gramy dla Julka"

15kwietnia 2023  Pub 6-Ścian

Koncert Trio Lontano z prawykonaniem kompozycji Krzysztofa Dombka

W najbliższy piątek, 21.04, w sali koncertowej ZSM przy ul. Podleśnej w Białymstoku

Białostockie opowieści: OD ROZKOSZY DO RITZA - recital

"Od Rozkoszy do Ritza" to muzyczna pocztówka z międzywojennego Białegostoku, który tętnił życiem

Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

Podczas koncertu usłyszymy utwory płyty, jak i znane oraz lubiane standardy muzyki jazzowej i bluesowej. Nie zabraknie także utworów związanych z historią Białegostoku.

Kłusem z Blusem koncert w ramach cyklu Blues Fama!

W repertuarze Kłusem z Blusem znajdują się własne bluesowe kompozycje z polskimi tekstami, aranżacje bluesowe znanych przebojów .

Daniel Kemish – country/american folk | koncert

Daniel Kemish – Brytyjczyk tworzący w nurcie country/americana folk zagra w ramach europejskiej trasy promującej jego najnowszy album!

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – “Ballady na dwa serca”

Podczas koncertów duet w polskich tłumaczeniach wyśpiewuje wiele wzruszających ballad znanych artystów, .

EDYTA BARTOSIEWICZ | solo act - SOLD OUT

Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery.

"Jak pięknie by mogło być" - KOFTA! | premiera muzyczna

Weronika Bochat – Piotrowska i Martin Fitch za pomocą tekstów Jonasza Kofty i pięknych melodii, które zaaranżuje Karina Komendera opowiedzą niezwykle emocjonalną historię o dwójce zmęczonych codziennością ludzi,

BLUES FAMA: EDDIE ANGEL FEAT. MAR TODANI

Skład zespołu: Eddie Angel – wokal, gitara Mar Todani – gitara Andy Blowers – bas Tomek Bubieńczyk – perkusja

THE ANIMALS & friends - Legendarna grupa w Sześcian Pub

House of The Rising Sun na żywo w Białymstoku! The Animals – zespół legenda, który w 1965 roku, jako pierwszy “przywiózł” muzykę rockową do Polski.

KONCERT NIEOBECNI? - Zaucha, Niemen, Mec, Wodecki | Piotr Goljat

"Nieobecni?" to projekt poświęcony pamięci Artystów, których zabrakło wśród nas.

FESTIWAL ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?: HIOB DYLAN

Hiob Dylan to muzyk/performer grający na banjo i śpiewający po polsku autorskie piosenki nawiązujące do amerykańskich gatunków muzycznych takich jak anti-folk i outlaw country. To także bard-dziad, który przywdział maskę wilka, by śpiewać o Polsce,

DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA

Michał Znaniecki połączył dzieło operowe Mascagniego z utworem „Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego – misterium Drogi Krzyżowej. Korzystając z operowego intermezzo i faktu, że obie kompozycje łączy czas Wielkanocy, doprowadza do spotkania uczestników Drogi Krzyżowej oratorium Łukaszewskiego i sycylijskiej procesji z opery Mascagniego

KONCERT KAMERALNY: ZESPÓŁ MUZYKI DAWNEJ „CONSORT 415”

Zespół Muzyki Dawnej „Consort 415” Amadeusz Buczyński – skrzypce barokowe, kierownictwo muzyczne Joanna Motulewicz – alt

KONCERT TRIBUTE TO STING

Na program koncertu złożą się najbardziej znane utwory Stinga, również te z czasów The Police, m.in.: "Desert rose", "Fragile", "Englishman in New York", "Shape of my heart", "Fields of gold", "Every breath you take", "Roxanne", i inne. Będzie też kilka rarytasów - niespodzianek.

KONCERT TANTFREAKY

Nazywamy się TANTFREAKY - jesteśmy z Wrocławia, tworzymy z pasji do muzyki i ekspresji. PSYCHOSOUL, JUNGLEJAZZ, ELECTROSPIRITUAL, ENERGETYZUJĄCY GROOVE i SPIRALE WOKALU, KTÓRY UWALNIA EMOCJE - to nasze kolorki

"Gdzieś na ulicy nienazwanej..." - PIEŚNI PIWNICY POD BARANAMI | Agata Ślazyk

5 marzec 2023- miejsce- Nie teatr. Agata Ślazyk śpiewa hymny Piwnicy pod Baranami

BENEFIS JANUSZA NOWOWSIAKA

6-Ścian PUB  zaprasza na Benefis Janusza Nowowsiaka Zagrają zespoły, z którymi przez wiele lat współpracował,

RAMONA REY śpiewa piosenki KORY

Mimo, że Ramona szczególnie fascynuje się początkowymi nagraniami Kory i Maanamu na koncercie zaśpiewa repertuar zespołu z całego okresu jego działalności, nie pomijając utworów Kory z jej solowych płyt.

JAN ŁUKASZEWSKI | POLSKI CHÓR KAMERALNY

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na wyjątkowy koncert muzyki rzymskiego baroku. Wystąpi Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego wraz z zaproszonymi instrumentalistami.

W. KORCZ I A. MAJEWSKA NIEPODLEGŁEJ

10 listopad 2022 OiFP W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości na Dużej Scenie przy Odeskiej zabrzmią pieśni patriotyczne w interpretacji Włodzimierza Korcza, Alicji Majewskiej i artystów OiFP.

Kwartet ProForma - Spotkanie bardów: KACZMARSKI - COHEN

Kwartet ProForma to wyjątkowy, pięcioosobowy kwartet. Zainteresowania i temperament muzyczny sytuują zespół gdzieś pomiędzy krainą łagodności, a ciężkim rockiem, z uwzględnieniem wszystkich odcieni pośrednich.

Jesień z blusem

Już po raz 37. spotkamy się w Białymstoku podczas najstarszego oraz – nie da się ukryć! 🙂 – jednego z najbardziej lubianych festiwali bluesowych w Polsce!

Krzysztof Komeda - koncert

„W drodze do Hollywood” to koncert, który jest hołdem dla Krzysztofa Komedy i całego pokolenia Artystów (muzyków, filmowców, literatów) mających ogromny wpływ na wszystko to, co dzieje się współcześnie w kulturze.

TIDES FROM NEBULA – KONCERT W ZMIANIE KLIMATU

Już 10 listopada będziecie mieli okazję zobaczyć zespół na żywo w klubie Zmiana Klimatu. W roli supportu zagrają: YANTRA oraz WISHLAKE. TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:

Marek Dyjak Trio – Koncert

Marek Dyjak to jeden z najbardziej charakterystycznych i autentycznych artystów w Polsce. W Listopadzie odwiedzi Zmianę Klimatu!

Łukasz Wiśniewski i Jarek Jurkiewicz

Na koncercie można spodziewać się przeróżnych muzycznych podróży, zawsze jednak skierowanej w stronę - po prostu - dobrej piosenki.

GODZINA 12 + Waterside - koncert

GODZINA 12 oraz Waterside zapraszają na wieczór pełen mocnego, dobrego Rocka

EtnoNurty. Kapela Braci Rejwów – koncert w Spodkach

Jeden brat z Podlasia, drugi z Roztocza.Bracia grają minimalfolk, etnorejwy czerpiąc z ludowego in crudo i odnajdując współczesne brzmienia w muzyce przodków.

MARIA JEST Z NAMI | Jesienne koncerty Marii Peszek

MARIA JEST Z NAMI, to kontynuacja wiosennej trasy koncertowej.

Koncert Blues Project cover band

Covery blues rockowe z repertuaru E.Claptona Cream Steve Ray Vaughan Alberta Colins Neila Younga ZZTOP i innych wykonawców tego nurtu.

JAKOWICZ | LALO – koncert symfoniczny

Spotkanie z wirtuozem skrzypiec Jakubem Jakowiczem.

INAUGURACJA 68. SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2022/2023 – KONCERT SYMFONICZNY

68. sezon artystyczny 2022/2023 14 października, podczas koncertu na Dużej Scenie przy Odeskiej, melomani po raz pierwszy będą mogli usłyszeć Epitafium Krzysztofa Meyera – utwór poświęcony tragedii narodu ukraińskiego.

Maciek Maleńczuk Klauzula sumienia

Maciej Maleńczuk to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych.

Zaduszki Blusowe

5 listopada 2022, 18:00sala Forum, ul. Legionowa 5 Boogie Mama i LSB – Lublin Street Band

Stratosfera koncert

Najwyższa klasyczna kultura gitarowa !!! Usłyszymy sztandarowe utwory najważniejszych gitarowych zespołów świata np.The Shadows, The Ventures,The Beatles i wielu innych oraz autorskie.

Recital Katarzyny Groniec – Niektóre sytuacje

Koncert galowy laureatów XIV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus i Niny Larek, laureatki XIII edycji festiwalu rozpocznie się o godz. 17.00, a około godz. 19:00 wystąpi Katarzyna Groniec z recitalem „Niektóre sytuacje”.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej 2022

Festiwal rozpocznie w dniu 8 X – przeddzień rocznicy śmierci męża Izabeli – Jana Klemensa Branickiego

KONCERT SYMFONICZNY

INAUGURACJA 68. SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2022/2023

Marek Dyjak Trio – Koncert

Marek Dyjak to jeden z najbardziej charakterystycznych i autentycznych artystów w Polsce. W Listopadzie odwiedzi Zmianę Klimatu!

SUPER TRIO (artyści Budki Suflera, Turbo i Morrison Tres)

SUPER /// TRIO to legendy polskiej muzyki rockowej i bluesowej, mistrzowie swoich instrumentów, wielokrotni zwycięzcy gitarowych plebiscytów na najlepszego gitarzystę w Polsce, a ponadto – niezwykle barwne osobowości sceniczne.

Trzech Tenorów

Ten koncert to spotkanie z klasyką, jakiego jeszcze w Nie Teatrze nie było. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, głosy które rozbrzmiewają na światowych scenach.

THE GOOD LIFE - premiera muzyczna

Wraz z Tomaszem Steciukiem – gwiazdą musicalu i dubbingu - zapraszamy na premierę muzyczną w Nie Teatrze. Artysta wykona po polsku największe przeboje amerykańskiego swingu. Towarzyszyć mu będzie trio muzyczne, a w repertuarze znajdą się hity Franka Sinatry, Nat King Cole’a, Tony’ego Benneta czy Cole’a Portera.

Stand-up Wojtka Fiedorczuka

Wojtek Fiedorczuk to ekscentryk sceny i mikrofonu. Duchem wyrastający z komedii absurdalnej i szaleństwa scenicznego. Mówi monotonnie i dziwnie. Jego występy przesiąknięte są zabawami językowymi, abstrakcyjnym humorem i serdecznym podejściem do publiczności..

The Steepwater Band-Blues Fama

The Steepwater Band przenoszą tradycję rocka lat 60. i 70. w XXI wiek, dodając mu współczesnej świeżości. Zespół jest wierny swoim korzeniom – amerykańskiemu bluesowi, którego we własnych kompozycjach zgrabnie „tłumaczy” na język nowoczesności

Koncert zespołu 48 godzin

Zespół 48 godzin w ramach cyklu Blues Fama zapraszają na koncert promujący płytę „Drogowskaz”! Skład zespołu: Janusz Nowowsiak – harmonijki Grzegorz Poznański – gitara Jakub Szumarski – gitara basowa Grzegorz Pawłowicz – perkusja Mirosław Kłosowski – gitara, śpiew

14. Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus

Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy zaprezentują utwory zarówno znanych, jak i debiutujących autorów piosenki literackiej, w tym także te śpiewane przez pochodzącą z Białegostoku Łucję Prus

Koncert Tomeka KOWAL Kowalski

Osoba Ryśka Riedla jest dla „Kowala” bardzo inspirująca i nazywa go „swoim duchowym przyjacielem”.