Muzyka Łączy: MUZYCZNA RĘKAWICZKA

By in
244
Muzyka Łączy: MUZYCZNA RĘKAWICZKA

12 listopad 2022 Nie teatr

Muzyczna rękawiczka to fantastyczna rodzinna zabawa łącząca interaktywny koncert z bajkową opowieścią. Umuzykalnia, angażuje, zachęca do wspólnej zabawy i co najważniejsze przygotowana z myślą o najmłodszych uczestnikach kultury. Wraz z grupą Muzyka Łączy zapraszamy z rodziny z dziećmi w wieku 0-9 lat.

Muzyczna Rękawiczka to historia oparta na ukraińskiej bajce „Rękawiczka”, czyli historia leśnych zwierzątek które zamieszkały w skórzanej rękawiczce. Bajka ilustrowana wschodnią muzyką klasyczną i ludową w aranżacji na domrę, skrzypce, kobzę, fortepian i perkusjonalia.

Naszym wyjątkowym gościem będzie Pani Barbara Bażanowa, absolwentka konserwatorium w Kijowie. Zagra na DOMRZE i KOBZIE.

W roku 2020 Muzyka Łączy wydała także słuchowisko oparte na koncercie.

Koncerty Rodzinne w duchu idei “Klasyka Dzieciom” to połączenie opowieści i muzyki klasycznej. Podczas koncertu artyści i animatorzy zachęcają całe rodziny do aktywnego przeżywania muzyki, poprzez wspólne śpiewanie, ruszanie się i granie na instrumentach.

Zespół artystyczny projektu MUZYKA ŁĄCZY, który weźmie udział w wydarzeniu tworzą:

Weronika Mońka-Chwała to skrzypaczka urodzona w Łowiczu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Vadima Brodskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale klasycznym i jazzowym. Współtworzy wiele projektów muzycznych, zajmujących się muzyką klasyczną, rozrywkową oraz ludową.

Barbara Bażanowa – urodziła się na Ukrainie w Dniepropietrowsku. Ukończyła Kijowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie gry na domrze. Przez wiele lat pracowała jako pedagog w szkołach muzycznych w Kijowie i Dniepropietrowsku, obecnie udziela lekcji muzycznych w Warszawie. Współpracowała z Janem Młynarskim. Regularnie występuje z kapelą Ferajna Jastrzębskiego.

Eva Piłat– urodziła się w Caracas w Wenezueli gdzie ukończyła szkołę muzyczną II stopnia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Pianistka, akompaniatorka, muzykoterapeutka, pedagog muzyczny, autorka słuchowisk muzycznych dla dzieci. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą jako solistka i w zespołach muzyki kameralnej. Jest założycielką Evana Studio prowadzącego działalność pedagogiczną i muzykoterapeutyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia (koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY .

Anna Martyniuk-Tofiluk – pianistka, aranżer, autorka słuchowisk i książek muzycznych dla dzieci. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F . Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Koncertuje w różnych salach w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, związanych nie tylko z muzyką klasyczną. Od 2013 roku prowadzi interaktywne muzyczne wydarzenia(koncerty i warsztaty) dla dzieci i dorosłych tworząc grupę MUZYKA ŁĄCZY. 

źródło Nie teatr

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.