PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej

By in
69
PIKtoGRAmy 2023 – III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej

18-23 kwietnia 2023 PIK Spodki

Tematem jest woda, zgodnie z hasłem: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”.

Przegląd ma inspirować do rozwijania zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej i twórczej współpracy przez recytację, śpiew i działania teatralne. Adresujemy go do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich, a od tego roku także do osób dorosłych (w tym studentów i seniorów) z całego województwa podlaskiego.

Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu jest woda, zgodnie z hasłem: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”. Woda to stan skupienia, jeden z żywiołów, kałuże, strumyki, potoki, rzeki, stawy, morza, oceany i deszcz i łzy. Równie istotny jest brak wody i związane z nim uczucie pragnienia, obumieranie. Poprzez skupienie się na tym temacie recytatorzy, wokaliści i aktorzy-amatorzy, będą mieli okazję do obserwacji otaczającego świata i uzmysłowienia sobie, jak ważnym elementem życia jest woda. Przegląd pomoże tę rzeczywistość opisać, przybliżyć i oswoić. Temat przeglądu ma także wymiar edukacyjny. Chcemy zwrócić uwagę na temat gospodarowania wodą, na to że każdy z nas ma wpływ na przyrodę, a tym samym na nasze życie na planecie.

Druga połowa kwietnia 2023 roku będzie więc wielkim świętem niezawodowej twórczości recytatorskiej, wokalnej i teatralnej realizowanym przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku

źródło PIK

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.