Pokazy filmowe w ramach Kina dzieci!

By in
82
Pokazy filmowe w ramach Kina dzieci!
Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza na pokazy w ramach Kina dzieci.
Pierwszy film „Lada dzień” będzie można zobaczyć już 5 lipca o godz.11.
Po projekcji Galeria Arsenał zaprasza do zwiedzenia wystawy współtworzonej przez dzieci „Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur”.


5.07.2023 (środa), godz. 11:00
Galeria Arsenał w Białymstoku
ul. A. Mickiewicza 2, Sala Plac Zabaw Arsenał (parter)
Wstęp bezpłatny

„Lada dzień”
reż. H. Ramezan / Finlandia / 2020 / aktorski / 82′


Ramin i jego irańska rodzina, mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopak zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony. Rodzice Ramina robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w normalnym, kochającym domu. Widmo deportacji skłania rodzinę do złożenia apelacji. Kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo zbliżających się trudności. Pełne ciepła, zrozumienia i humoru relacje zakłóca jednak niepewność jutra. W takich warunkach Ramin wchodzi w dorosłość. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza impreza i zakochanie, szukanie siebie. Każda chwila jest bezcenna. Oficerowie służby imigracyjnej regularnie odwiedzają szkołę Ramina, żeby zabrać dzieci, których rodziny nie otrzymały prawa do azylu. Czy przyjadą również po niego?
Lada dzień zaskakuje czułością i ciepłem. Oparty na doświadczeniach reżysera film to przejmująca i pogodna historia o rodzinie szukającej swojego miejsca na świecie.https://www.youtube.com/embed/MV6HvBXD21w


Kolejne spotkania w ramach Kina dzieci:

12.07.2023 (środa), godz. 11:00
„Dziki Zachód Calamity Jane”
26.07.2023 (środa), godz. 11:00
 „Moje życie to cyrk”

6.08.2023 (niedziela), godz. 11:00
 „Marona – psia opowieść”


Partner:
54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.