Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

PROJECT OVERVIEW

30 kwietnia 2023 Nie teatr

Martyna Zaniewska. Białostoczanka z zamiłowania i wyboru. Historia i życie rodzinnego miasta wypełniają jej zainteresowania artystyczne i naukowe. Poświęciła im pracę zawodową, rozprawę doktorską oraz wszystkie, duszą wyśpiewane, piosenki w spektaklu „Migdały i Rodzynki. Szkice białostockie” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Zaśpiewa dla nas 30 kwietnia w ramach artystycznego weekendu pt. „Białostockie opowieści”, ale to nie będzie zwykły koncert!

Martyna Zaniewska wystąpi w Nie Teatrze przede wszystkim z materiałem z płyty „Sen”. Wydawnictwo powstało we współpracy z Kamilem Barańskim – wybitnym pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Kompozytorem i autorem materiału był także Mateusz Krautwurst – jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia. Oboje 30 kwietnia obchodzą urodziny, a więc to najlepszy sposób uczczenia tego świątecznego dnia. W koncercie wezmą też udział zaproszeni goście: Anna Karolska, Michał Kamiński, Monika Kamińska, a także Julia Kuzyka, która 14 maja będzie miała w Nie Teatrze premierę swojego debiutanckiego krążka. Koncert poprowadzi psycholożka i dziennikarka Małgorzata Ohme. Możecie być pewni, że to nie wszystkie niespodzianki!

Podczas koncertu usłyszymy zarówno utwory z tej płyty, jak i znane oraz lubiane standardy muzyki jazzowej i bluesowej. Nie zabraknie także utworów związanych z historią Białegostoku. Jedną z opowieści o naszym mieście Martyna Zaniewska ocaliła od zapomnienia tworząc obraz filmowy do piosenki “Białystok, miasteczko me”.

Artystce i zaproszonym gościom akompaniować będzie Kamil Barański – pianista, klawiszowiec, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, realizator, akompaniator, kompozytor. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Nicka Sincklera, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu “Niebieski koncert” Joanny Kondrat oraz zespołu Nataszy Urbańskiej.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.