Urodziny NIE TEATRU - DOROTA STALIŃSKA Ratuj się kto może

PROJECT OVERVIEW

8 pażdziernik 2022 Nie teatr
Ratuj się kto może…to spotkanie jedyne w swoim rodzaju. Dorota Stalińska jako urodzinowy gość Nie Teatru zaśpiewa swoje najlepsze piosenki, wyrecytuje najlepsze wiersze, zagra najzabawniejsze fragmenty swoich przedstawień.

Debiutowała u Tadeusza Łomnickiego w Teatrze na Woli, niemal równocześnie z debiutem teatralnym pojawiła się w Teatrze Telewizji, a kilka lat wcześniej zaczęła pojawiać się w filmach. Jest mistrzynią monodramu, a tę formę sceniczną uprawia od początku swej kariery teatralnej. Bardzo się cieszymy, że Dorota Stalińska z okazji 1. urodzin Nie Teatru pojawi się na naszej kameralnej scenie i wypełni ją niezwykłą energią.

O sobie mówiła: “Zarzucano mi, że gram dziewczyny silne, przebojowe, często bezwzględne. Rzeczywiście, moje bohaterki nie są jednoznaczne, ale właśnie dlatego interesowało mnie tworzenie tych postaci, gdyż zawsze pociąga mnie budowanie żywego, prawdziwego człowieka z jego wszystkimi małościami, słabościami, a także z jego momentami wspaniałymi.”(“Film”, 1984 nr 15)

A o programie „Ratuj się kto może” mówi następująco:

Ratuj się kto może… to recital, koncert, program muzyczno-poetycko-kabaretowy. Podczas tego koncertu przedstawiam swoje najlepsze piosenki, swoje najlepsze wiersze, najzabawniejsze fragmenty swoich przedstawień, ale również rozmawiam z ludźmi o szczęśliwości człowieka, o tym jak nie dać się tej coraz bardziej okrutnej rzeczywistości, jak w tym chaosie odnaleźć siebie miłość, zdrowie i poczucie satysfakcji…..

Dlatego właśnie nazywam teraz ten program “Ratuj się kto może..”, bo ludzie nie zdają sobie sprawy jak wiele w ich życiu zależy od nich samych, jaką maja moc sprawczą i jak łatwo nieraz jest odmienić życie na tyle by nie było udręką….Ludzie zawsze po tych koncertach są pozytywnie odbudowani i pełni nowych sił życiowych…

Fot. profilowe: S. Skalski str Nie Teatr
Dorota Stalińska z okazji urodzin Nie Teatru spotka się także z widzami po występie. Rozmowa odbędzie się w ramach cyklu “Kobiety do dzieła!”, który od początku roku realizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem 100-lecie Kobiet. W spotkaniu wezmą też udział Agnieszka Możejko-Szekowska, aktorka Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, a także członkinie Stowarzyszenia.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.