DYPLOMY 2023 WYSTAWA PRAC DYPLOMOWYCH UCZNIÓW PAŃSTWOWEGO LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ARTURA GROTTGERA W SUPRAŚLU

PROJECT OVERVIEW

Wystawa czynna do 18 maja 2023 r

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00. w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku.

Wyjątkowo w tym roku prezentowane będą dwie specjalizacje: Tkanina Artystyczna i Realizacje Intermedialne. W ramach realizacji tkaniny artystycznej przedstawione zostaną prace wykonane w różnorodnych technikach takich jak: tradycyjne własno ręcznie tkane gobeliny za pomocą splotów takich jak brosz, kilim, sejpak; barwione tkaniny techniką batiku; krawiectwo i tkaniny eksperymentalne. Niektóre prace będą również ukazywać wykorzystanie tkaniny w sposób użytkowy. W realizacjach przewija się tematyka roślinna, nawiązująca do przyrody, motywy abstrakcyjne, a także prace przedstawiające postać ludzką.

Realizacje Intermedialne przedstawiają różne formy multimedialne pod postacią filmów krótkometrażowych, animacji, plakatów, pocztówek, artbooka, katalogu i fotografii.

Prace odnoszą się do literatury, czerpią inspiracje z różnorodnych źródeł takich jak gry komputerowe, muzyka, życie codzienne i świat otaczający. Absolwenci opracowali swoje prace kierując się następującymi tematami: “Przenikanie”, “Inspiracja Artystą” oraz “Inspiracja Regionem”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace dyplomowe z zakresu z rysunku, malarstwa oraz rzeźby.

źródło M.A.Karnego

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.