EtnoNurty. Kapela Braci Rejwów – koncert w Spodkach

PROJECT OVERVIEW

19 listopada 2022 Spodki PIK
Bracia ze wschodu, fuzja energii jądrowych. Jeden brat z Podlasia, drugi z Roztocza.
Bracia grają minimalfolk, etnorejwy czerpiąc z ludowego in crudo i odnajdując współczesne brzmienia w muzyce przodków. Muzyka tradycyjna jest u nich trzonem, a Bracia filtrują ją przez przez swoją wrażliwość, która wyrasta m.in. z elektronicznej muzyki tanecznej lat 90.
Swój nieoczekiwany debiut Bracia mieli na imprezie dla puszczańskich przedszkolaków w 2019 roku, gdzie po raz pierwszy usłyszeli swój największy hit „Tam na polu drobny wietrzyk wieje…”. Od tej pory kręcą grube biby po podlaskich wioskach i siedliskach. Najlepiej czują się między ludźmi, grzejąc swoje instrumenty w świetle ogniska i niesionych transem tancerzy. Bracia rozbujali też parę większych publiczności… m.in. na Festiwalu Tribalanga. Przy ich prostych bitach bawią się szwagry, ciotki i wujkowie… a państwo młodzi na swych weselach ruszają w taneczny cug.

skład:
Mateusz Tymura – akordeon
Zbyszek Rusiłowicz – bębenek obręczowy

EtnoNurty – cykl koncertowy, który prezentuje zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. Koncerty w ramach wydarzenia pokazują, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.
źródło PIK

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.