GOLDIES OLDIES & Alexis Valles (Kuba)

PROJECT OVERVIEW

13 sierpnia 2023 miejsce 6-Ścian PUB Sześcian

ZESPÓŁ instrumentalno wokalny GOLDIES OLDIES powstał w 2017 r. W skład zespołu wchodzą wykształceni muzycy, absolwenci szkół muzycznych oraz nauczyciele muzyki po studiach muzycznych w szkołach muzycznych i licealnych. Repertuar zespołu to utwory reprezentujące styl: swingowy, jazzowy i w rytmie bossa novy. Zespół wykonuje repertuar w wielu językach: po angielsku, hiszpańsku i w języku portugalskim.
Obecny skład zespołu :Beata Kierejsza – wokal i piano, Krzysztof Filipkowski – instrumenty klawiszowe, Tomasz Kierejsza – gitary, Krzysztof Szmatłoch– gitara basowa i Paweł Filipkowski– perkusja.
Od ponad 2 latach zespoł Goldies Oldies współpracuje z kubańskim trębaczem Alexisem Valles Delisle, który jest nie tylko miłośnikiem gorących rytmów bossa novy, jazzu i swingu, ale przede wszystkim wspaniale wtapia się w ten klimat jako intsrumentalista. Mimo upływu lat formacja kultywuje twórczość takich gwiazd muzyki, jak: Frank Sinatra, Astrud Gilberto, Nat King Cole, Ray Charles, Santana, Eric Clapton i Julie London a ich utwory w ciekawych aranżacjach zespołu Goldies Oldies cały czas nie tracą na popularności i królują na listach klasycznych hitów oraz parkietach.
Alexis Valles Delisle jest absolwentem konserwatorium muzycznego w Santiago de Cuba. Grał w znanych kubańskich formacjach Habanero Septet i Estrellas de Chocolate, orkiestrze telewizji kubańskiej i orkiestrze Tropicana w Santiago de Cuba. W Polsce występował między innymi z Blue Cafe, oraz programach rozrywkowych Polsatu “Taniec z Gwiazdami” i “Twoja twarz brzmi znajomo”.
Zespół wielokrotnie występował na wielu imprezach miejskich w Suwałkach a w poszerzonym składzie z gościem ze Szczecina, wirtuozem harmonijki ustnej przygotował repertuar bluesowo – swingowy i wystąpił na tegorocznej edycji Suwałki Blues Festiwal 2019 r. Po małej przerwie związanej i z pademią i zmianą personalną składu wrócił do aktywności muzycznej i w tym roku ma już plany by zagrać w kilku miastach: Bydgoszcz, Szczecin, Białystok oraz w Niemczech.
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.