Jak zmieniał się Białystok? Wystawa na Rynku Kościuszki

PROJECT OVERVIEW

Na Rynku Kościuszki otwarto wystawę plenerową “Historia planowania przestrzennego Białegostoku od XVIII do XXI wieku”. Przedstawia, jak zmieniał się wygląd naszego miasta na przestrzeni lat.

Wystawa “Historia planowania przestrzennego Białegostoku od XVIII do XXI wieku” przedstawia, jak zmieniały się plany przestrzenne naszego miasta na przestrzeni kilku wieków. Warto zaznaczyć, że wystawa jest związana z tegoroczną rocznicą 100-lecia powstania Towarzystwa Urbanistów Polskich. Decyzję o wybraniu takiej formy uczczenia 100-lecia wyjaśnił na otwarciu Bartosz Czarnecki, prezes białostockiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich.

– Przygotowując się do obchodów 100-lecia powstania Towarzystwa Urbanistów Polskich, zastanawialiśmy się w jaki sposób te obchody uczcić, aby były one widoczne dla mieszkańców. Stąd idea pokazania w formie wystawy dokumentów, które służyły za podstawę kolejnych etapów rozwoju Białegostoku – powiedział Bartosz Czarnecki.

Adam Musiuk, zastępca prezydenta Białegostoku, podkreślił duże znaczenie tej wystawy dla mieszkańców miasta.

– Są tutaj plany z lat 70. ubiegłego stulecia, na których jest szereg różnych dróg, które powstają dopiero dzisiaj. To pokazuje, że planowanie miasta jest procesem długotrwałym, ale także przynoszącym skutki. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak Białystok wyglądał, ale także, jak był planowany i jak dopiero później to wszystko wchodzi w życie – powiedział Adam Musiuk.

Wystawę można oglądać do 20 lipca na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.