Jazz na BOK-u: Bolewski & Tubis – Obywatel Jazz

PROJECT OVERVIEW

4 listopada 2022, 19:00 klub Fama, ul. Legionowa 5
Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet: Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Mają na koncie doskonale przyjęty projekt “Obywatel Jazz” poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego, z którym od 2021 roku koncertują w wielu miastach Polski.

Program “Obywatel Jazz” umacnia pamięć o nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim. Jego muzyka inkarnuje się w sztuce innych artystów. Bolewski & Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki w wyjątkowych, pełnych energii i improwizacji aranżacjach.

Zespół wydał także dwie autorskie płyty: “Lunatyk 2018” i “Bez końca” 2020 doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych.

“Koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet” – mówią o sobie.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.