Koncert charytatywny "Gramy dla Julka"

PROJECT OVERVIEW

15kwietnia 2023  Pub 6-Ścian

15 kwietnia 2023 r. organizujemy koncert charytatywny dla synka naszej koleżanki Agnieszki. Julian musi stoczyć ciężką walkę o swoje szczęście i sprawność.
Chłopiec niedawno skończył 9 miesięcy, ale jego rozwój jest na znacznie niższym poziomie – mimo, że urodził się jako zdrowy chłopczyk. W trzecim tygodniu swojego życia trafił do szpitala z gorączką, brakiem apetytu, drażliwością i drgawkami. Po pobraniu płynu mózgowo-rdzeniowego zdiagnozowano u niego zapalenie opon mózgowych, spowodowane zakażeniem parechowirusem. Wprowadzono go w stan śpiączki i trafił na Oddział Intensywnej Terapii. Julek dzielnie walczył i pokonał chorobę, ale z jej powikłaniami będzie musiał zmagać się jeszcze długo. Wypisano go ze stwierdzonym wzmożonym napięciem mięśniowym. Niestety, w badaniu rezonansu magnetycznego podczas wizyty kontrolnej, na jaw wyszło znaczne uszkodzenie mózgu.
Julek odstaje w rozwoju od rówieśników – nie przewraca się, nie wyciąga rączki po zabawkę i nie potrafi jej utrzymać. Wymaga on codziennej, bardzo intensywnej rehabilitacji oraz wielokierunkowej stymulacji.

źródło Pub Sześcian

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.