KONCERT PAMIĘCI TADEUSZA NALEPY W WYKONANIU South Side Blues

PROJECT OVERVIEW

11 sierpnia 2023 miejsce 6-Ścian PUB Sześcian

 

South Side Blues
Formacja bluesowa reaktywowana po prawie 20 latach. Wcześniej zespół powstał w Szczecinie w latach 90-tych. Na swoim koncie miał kilka występów na scenach w Polsce: Szczecin,Poznań, Toruń, Warszawa i w Niemczech. W roku 2019 zespół postanowił z powrotem wrócić do aktywności muzycznej lecz trochę w zmienionym składzie tym tym razem bez drugiej gitary lecz z instrumentem klawiszowym.
W swoim repertuarze muzycy mają swoje kompozycje z tekstami i muzyka Tomasza Kierejszy. Wykonują także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej oraz zespołu Breakout. Oprócz tego grają� znane i lubiane couvery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Claptona, Rory Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary Moora, ZZ Top.
Zespół ma na swoim koncie już kilkanaście występów na większych i mniejszych scenach w Warszawie. Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Bydgoszczy i Stargardzie oraz w Suwałkach.W sierpniu już po raz trzeci będzie gościem organizowanego koncertu pamięci Tadeusza Nalepy w ogrodach klasztoru nad Wigrami. W miesiącu kwietniu 2023 jest zaproszony na koncert jubileuszowy Młodych Talentów w Szczecinie który miał miejsce odbyć się pierwszy raz 50 lat temu. W bieżącym roku także będzie gościem Suwałki Blues Festiwal.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.