Koncert zespołu 48 godzin

PROJECT OVERVIEW

1 października 2022, godz. 20:00 klub Fama, ul. Legionowa 5

Białostocki Ośrodek Kultury i zespół 48 godzin w ramach cyklu Blues Fama zapraszają na koncert promujący płytę „Drogowskaz”!

48 godzin

Zespół powstał w Białymstoku około 1984 roku, jego założycielem i liderem jest grający na gitarze i harmonijce oraz udzielający się wokalnie Mirosław Kłosowski. Nazwa grupy wywodzi się od obowiązującego w stanie wojennym paragrafu pozwalającego zatrzymać każdego obywatela na 48 godzin. Zespół od początku gra bluesa i wszystko, co się z bluesem kojarzy. W latach 80. brał udział (z powodzeniem) w ogólnopolskich konkursach muzycznych, później grał wiele koncertów, m.in. podczas Jesieni z Bluesem, Rawy Blues czy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

48 godzin nie żyje z grania, nie jeździ na tournée, ale nagrywa płyty i gra z pasji do bluesa.

 

„Drogowskaz” to szósta płyta zespołu, zrealizowana wiosną tego roku w “WeM” studio przez Marka Kubika. Autorem tekstów i muzyki jest Mirosław Kłosowski. Aranżacje powstawały na próbach podczas pandemicznej gorączki pod krytycznym uchem Janusza Nowowsiaka. Na szczęście zespół uniknął poważnych separacji i stawił się w komplecie do nagrania płyty.

 

Skład zespołu:
Janusz Nowowsiak – harmonijki
Grzegorz Poznański – gitara
Jakub Szumarski – gitara basowa
Grzegorz Pawłowicz – perkusja
Mirosław Kłosowski – gitara, śpiew4

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.