#Mickiewicz – widowisko muzyczno-słowne

PROJECT OVERVIEW

24 wrzesienia 2022 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Zapraszamy na widowisko muzyczno-słowne pt. #Mickiewicz, które odbędzie się 24 września 2022 r. (sobota) o godz. 20:00 w Książnicy Podlaskiej w ramach projektu „Mickiewicz-FUSION”.
#Mickiewicz to wydarzenie muzyczno-słowne opierające się na nowoczesnej interpretacji i adaptacji dzieł Adama Mickiewicza. Scenariusz powstał na kanwie wybranych utworów poetyckich wieszcza. To zderzenie słowa XIX-wiecznego poety ze współczesną muzyką, która otwiera hermetyczny świat polskiego romantyzmu, pozwalający współczesnemu widzowi zrozumieć wartości, które przyświecały pokoleniu Mickiewicza. Reżyserem i scenarzystą wydarzenia jest Patryk Ołdziejewski, a na scenie towarzyszyć mu będą aktorzy: Mateusz Sacharzewski i Mateusz Smaczny.
Patroni medialni: Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Portal Bialystokonline, Radio I, Radio JARD.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.
24.09.2022 r. (sobota) o godz. 20:00
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A
WSTĘP WOLNY!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.