Podlaska Odjazdowa Drezynownia Kolejowa "PODKoffA"

PROJECT OVERVIEW

2 czerwca 2023Scena w Drezynowni, przy ul. Wiatrakowej 36

Podlaska Odjazdowa Drezynownia Kolejowa “PODKoffA” odbywa się cyklicznie. Scena w Drezynowni, przy ul. Wiatrakowej 36 w Białymstoku będzie gościć teatr, zespoły muzyczne i wystawę fotograficzną.

W piątek (2.06) od godz. 11:00 będzie można wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących, wystąpi Teatr pod Orzełkiem ze spektaklem “Czarne i białe”, będzie można obejrzeć wystawę “Tybetańczycy w Indiach i Nepalu” autorstwa Elżbiety Dziuk-Renik i Krzysztofa Renika. Jest to ekspozycja poświęcona uchodźcom z Tybetu, żyjącym w Indiach i Nepalu. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstawały w ciągu kilku lat, podczas licznych spotkań z tybetańską diasporą. Obrazują zarówno jej życie codzienne, rzemiosło, sztukę i praktyki religijne.

Zaś od godz. 18:00 będą odbywać się koncerty.

Wystąpi Czeremszyna – zespół wykonujący muzykę folk. Założony został w 1993 r. z inicjatywy Barbary Kuzub-Samosiuk, w niewielkiej przygranicznej miejscowości Czeremcha. Od początku grupa jest wierna tradycyjnym pieśniom pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego. Jednak zespół dostosowuje je do współczesnych kanonów wykonawczych.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać również Five Stages of Grief. To zespół przekształcony z poprzedniego, znanego wcześniej jako Acoustic Vapes. Grupa zaczęła zmieniać swoją stylistykę z midwest emo punku na bardziej otwartą formę muzyczną, którą sami nazywają emo jazz.

Tego wieczoru odbędzie się także koncert Spiętego, czyli nowego zespołu Huberta Dobaczewskiego, wokalisty, gitarzysty i autora teksów Lao Che. W kwietniu 2021 miała miejsce premiera płyty pt. “Black Mental”

źródło https://www.facebook.com/Czeremszyna/

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.