WYSTAWA OKRĘGU PODLASKIEGO ZWIĄZKU POLSKICH FOTOGRAFÓW PRZYRODY

PROJECT OVERVIEW

wernisaż: 3 lutego 2023, 19:00 wystawa czynna do 12 marca 2023 w godz. 14:00-21:00
 kina Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Członkowie Okręgu Podlaskiego to z jednej strony miłośnicy natury w każdym jej wymiarze, z drugiej – pasjonaci fotografii przyrodniczej na najwyższym poziomie. Są nie tylko wnikliwymi i cierpliwymi obserwatorami, ale także popularyzatorami urokliwej podlaskiej przyrody. Swoje umiejętności oraz wiedzę przekuwają na piękne i wartościowe oryginalne i niepowtarzalne kadry. To doświadczeni fotografowie legitymujący się bogatym portfolio zdjęciowym, osiągnięciami w krajowych i międzynarodowych konkursach oraz dorobkiem wystawienniczym.

Okręg Podlaski jesienią 2019 roku z inicjatywy pięciu fotografów: Katarzyny Gubrynowicz, Elizy Kowalczyk, Rafała Kowalczyka, Krzysztofa Onikijuka oraz Michała Kościa. Obecnie liczy siedemnastu członków reprezentujących wszystkie zakątki województwa podlaskiego. Okręg Podlaski jest trzynastym i jednocześnie najmłodszym Okręgiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Region północno-wschodniej Polski, w którym działa OP ZPFP, przyciąga, inspiruje i stwarza wymarzone warunki dla fotografów. To cztery parki narodowe, Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski, ze swoimi specyficznymi florą i fauną. To również nostalgiczne nieskażone pejzaże urzekające o każdej porze dnia i roku. To wreszcie niezapomniane spotkania w cztery oczy z dziką, fascynującą, tą małą i tą największą, zwierzyną.

Premiera wystawy odbyła się na XVIII Festiwalu „Wizje Natury 2022” w Centrum Kultury Izabelin.

info BOK

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.