Skąd się wzięły instrumenty? - warsztaty muzyczne dla dzieci 5-9

By in ,
101
Skąd się wzięły instrumenty? - warsztaty muzyczne dla dzieci 5-9

12/marca/23 Nie teatr

godz.

13:30

Skąd wzięły się instrumenty muzyczne? Może się nad tym nie zastanawialiście, ale zanim Wasze pociechy przyjdą do Nie Teatru na spektaklo-warsztat 12 marca, zapytajcie je o to, a po warsztatach koniecznie porównajcie odpowiedzi. Dźwięk ma właściwość relaksacyjną i uwrażliwiającą, dlatego postanowiliśmy zaprosić na ten warsztat, a przy okazji dzieci dotkną, zaśpiewają i poruszą wyobraźnię.

Spektakle-warsztaty muzyczne pomagają rozwijać ogólne umiejętności muzyczne, duchowe oraz intelektualne dziecka. Są one niezbędne do rozwijania zdolności twórczych. Każdy taki występ to cały świat dźwięków i doświadczeń, które sprawiają, że dziecko uczy się słuchać, wczuwać się, myśleć.

Podczas spektaklu „Skąd wzięły się instrumenty muzyczne?” dzieci dowiadują się jak przyroda zainspirowała ludzi do stworzenia grających instrumentów. Dzieci będą mogły zobaczyć, dotknąć i usłyszeć wiele z nich. Katherine Pearl używa również wielu rzadkich i nietypowych instrumentów (Flet Pana, blok flet, flet podwójny indiański, flet klasyczny, harfa, ukulele, różnego rodzaju bębny: skórzany, deszczowy, burzowy i inne). Ponadto dźwięki ukulele towarzyszyć będą radosnym śpiewom znanych i lubianych przez maluchy piosenek.

Spektakle prowadzi artystka z wieloletnim doświadczeniem na scenie i w pracy z dziećmi – Katherine Pearl. Absolwentka akademii muzycznej, muzyczka, dyrygentka, trenerka wokalna.

Warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-9 lat.

źródło Nie teatr

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.