Szansa na zaśpiewanie z zespołem Mazowsze!

Szansa na zaśpiewanie z zespołem Mazowsze!

PROFILE

piątek 17 marca, o godz. 11:00, w Spodkach PIK

PIK  zaprasza  otwarte dla publiczności międzywojewódzkie przesłuchania w konkursie wokalnym im. St. Jopka.

Przedfinałowe przesłuchania uczestników konkursu z dwóch województw – podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W piątek 17 marca, o godz. 11:00, w Spodkach PIK Jury złożone z artystów z zespołu Mazowsze wysłucha 18 osób w czterech kategoriach wiekowych, w tym sześciorga dzieci, czterech osób z kategorii młodzież, czterech w wieku od 20 do 25 lat oraz czterech w wieku powyżej 26 lat. Uczestnicy konkursu przyjadą z Białegostoku, Augustowa, Suwałk, Kolna, Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Dobrego Miasta oraz Mrągowa. Laureaci tego etapu wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w październiku, w siedzibie Mazowsza w Otrębusach.

Przesłuchania są otwarte dla publiczności. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią piosenki Mazowsza i chcą wesprzeć uczestników konkursu brawami.

Osoby, które znajdą się w finale konkursu otrzymają nagrody i wystąpią na gali razem z zespołem Mazowsze. Pierwsza nagroda to 10 000 zł, druga – 7 000 zł i trzecia – 5 000 zł. Nagrody finansowe zostaną przyznane w każdej kategorii wiekowej i będą wręczone podczas finału w Otrębusach. Organizator przewiduje również przyznanie Nagrody Publiczności w wysokości 5 000 zł.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka to szansa dla wszystkich którzy lubią i potrafią śpiewać, a do tego kochają repertuar Mazowsza. „Publiczność podczas każdego koncertu „Mazowsza” zawsze śpiewała i nuciła mazowszańskie piosenki. Zachowanie publiczności skłoniło nas do refleksji, że skoro widzowie tak dobrze znają ten repertuar, to dlaczego nie pójść dalej? Dlaczego nie zaprosić do wspólnego śpiewania w konkursie? – mówi Jacek Boniecki, dyrektor zespołu.

Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Biorą w nim udział setki śpiewaków w różnym wieku z całej Polski. To wielka przygoda z zespołem Mazowsze.

źródło PIK