Warsztaty ruchowo-sensoryczne “Ruch i puch”

Warsztaty ruchowo-sensoryczne “Ruch i puch”

PROFILE

Galeria Arsenał zaprasza na bezpłatne warsztaty ruchowo-sensoryczne “Ruch i puch” dzieci powyżej 7 roku życia, prowadzone przez choreografkę i edukatorkę Alicję Nauman. Warsztaty odbędą się w środę 19.07 o godz.11:00, towarzyszą wystawie współtworzonej przez dzieci „Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur”.

Motywem przewodnim warsztatów będzie odkrywanie improwizacji ruchowej z różnego rodzaju materiałami i obiektami. Dzięki wspólnym i wolnościowym tańcom dzieci będą miały okazję, zarówno rozwinąć indywidualną ruchową ekspresję, poczuć siłę płynącą z grupowego tańca opartego na współpracy i empatii, jak i pogłębić kontakt ze swoim ciałem poprzez sensoryczne działania z obiektami.

Wszystkie osoby neuroróżnorodne, osoby z niepełnosprawnościami czy też porozumiewające się w innym języku, albo nieposiadające doświadczenia w tańcu bardzo mile widziane! Zajęcia będą prowadzone z użyciem demokratycznych i opartych na empatii metod.

Alicja Nauman — choreografka, performerka, artystka interdyscyplinarna działająca pomiędzy sztukami performatywnymi i sztukami wizualnymi. Członkini Kolektywu „Rój” wspólnie z Jaśminą Wójcik i Jakubem Wróblewskim. Od końcowego efektu pracy bardziej interesuje ją sam proces twórczy, w którym to, co ryzykowne i odważne rodzi się z poczucia bezpieczeństwa, łagodności i dziwactwa.  Absolwentka choreografii w London Contemporary Dance School i Instytutu Kultury Polskiej UW.  Jej prace były pokazywane między innymi w The Place, Chisenhale Dance Space w Londynie, Komunie-Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęcie, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także na międzynarodowych festiwalach queerowych we Francji i Irlandii. Stypendystka PEER Programme w Studio Wayne McGregor w Londynie (2020-2022).

19.07.2023 (środa) godz. 11:00
Galeria Arsenał w Białymstoku, ul. A. Mickiewicza 2
Wstęp bezpłatny.

Obowiązują zapisy: https://forms.gle/d7MuHkLQKffJNuhJ6
Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o przemyślane zapisywanie się na warsztat, a w przypadku rezygnacji o jak najszybszą informację. Pozwoli nam to zaprosić osoby z listy rezerwowej.