Teatr

BAJKA O RYBAKU I RYBCE

W sam raz krótką - w sam raz długą - bo w życiu ważne jest, żeby we wszystkim zachować złoty - jak Rybka - środek...

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii.

TRZECH BUDRYSÓW, SPEKTAKL TANECZNY

Zapraszamy na premierę spektaklu realizowanego w ramach programu „Przestrzenie Sztuki Białystok”. Punktem wyjścia planowanej inscenizacji będzie ballada Adama Mickiewicza „Trzech Budrysów” w muzycznej interpretacji Stanisława Moniuszki.

Dekameron -autor Giovanni Boccaccio

12,13,18,19,20 listopad 2022 kino Ton Autor sztuki: Giovanni Boccaccio

"Mayday" powraca! Zobacz jedną z najlepszych na świecie komedii

„Mayday”, w oryginale: „Run for Your Wife”, to jedna z najlepszych komedii autorstwa Raya Cooneya – brytyjskiego komediopisarza, uznawanego za mistrza farsy

Spektakl muzyczny „Wieszcz”

spektakl muzyczny pt. „Wieszcz” w reżyserii Patryka Ołdziejewskiego. Premiera odbędzie się 4 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej OiFP.

BALLYTURK - spektakl

„Ballyturk” to spektakl znakomitego irlandzkiego autora Endy Walsha. Przemysław Wasilkowski przetłumaczył tekst i wyreżyserował ten spektakl, by opowiedzieć o ludzkich relacjach, które bywają tak głębokie, że aż nieznośne.

Jarmo

Jarmo to artystyczna alternatywa na rzeczywistość. To ciągłe poszukiwanie stylów wypowiedzi oraz fuzji skojarzeń, myśli zawartych w refleksyjnych tekstach i dźwiękach.

Premiera spektaklu tanecznego "ANGST"

Spektakl to historia trójki bohaterów - każde z nich toczy choroba niewidoczna na zewnątrz, ponieważ osadzona w psychice. Taką chorobę łatwo ignorować, jednak jej objawy prędzej czy później wydzierają się na zewnątrz z wymęczonego ciała.

DOROTA STALIŃSKA Ratuj się kto może

Ratuj się kto może… to recital, koncert, program muzyczno-poetycko-kabaretowy.

Rozpoczyna się festiwal Kierunek Wschód!

5 października 2022 Festiwalowe spektakle będzie można obejrzeć m.in. w Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20), Uniwersyteckim Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Ciołkowskiego 1N) i Kinie TON (Rynek Kościuszki 2).

Musical o współczesnych Polakach

To spektakl o miłości, nadziei oraz strachu i niepewności. można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Można się zaśmiać i zapłakać nad sobą

#Mickiewicz – widowisko muzyczno-słowne

#Mickiewicz to wydarzenie muzyczno-słowne opierające się na nowoczesnej interpretacji i adaptacji dzieł Adama Mickiewicza.

WEST SIDE STORY, L. BERNSTEIN

przejmujące sceny dramatyczne, ogrom wspaniałej choreografii, wybitne songi i niezwykłe bogactwo kompozycji.

PARTYCJA, KRÓLOWA SIECI - CYBERMUSICAL

cyber-lalkowy musical internetowy

MADAMA BUTTERFLY – PREMIERA na żywo!

zachwyca i łamie serce za każdym razem.

Art Weekend 2022

Art Weekend to festiwal, podczas którego przybliżamy najnowsze trendy w teatrze, tańcu i muzyce.

Makbet w Teatrze Dramatycznym

Widowisko Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku opiera się na klasycznym tekście, szuka mechanizmów, które determinują władzę, wiedzę i życie człowieka.