Teatr

Festiwal Metamorfozy Lalek

16 – 24 czerwca BiałostockiTeatr Lalek Przed nami piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów .„Metamorfozy Lalek” to festiwal teatralny o zasięgu międzynarodowym, prezentujący profesjonalnych twórców teatralnych. Ideą festiwalu jest przełamywanie stereotypów dotyczących postrzegania teatru lalkowego jako teatru dla dzieci.

Dzień Dziecka w BOK-u!

30 maja – 1 czerwca 2023 (wtorek – czwartek) w godz. 10:00-17:00 Z okazji Dnia Dziecka Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza grupy zorganizowane do Sali Gier i Zabaw. To przestrzeń stworzona do kreatywnej i swobodnej zabawy wyposażona w gry i zabawki edukacyjne. W tym miejscu nuda nie istnieje!

T. BLANCHARD, CZEMPION

Operę Blancharda dyrygować będzie dyrektor muzyczny Met Yannick Nézet-Séguin. Za reżyserię odpowiada James Robinson, znany z uwielbianych przez widzów Porgy i Bess oraz Fire Shut Up in My Bones.

Dekameron

Spektakl, w którym akcja toczy się wartko, tematy co i rusz się zmieniają, scenografia i kostium nawiązują do epoki, ale nie brak im funkcjonalności i prostoty właściwej dzisiejszym formom teatralnym

MET LIVE IN HD W.A. MOZART, DON GIOVANNI

Don Giovanni to opowieść o oszustwie i potępieniu, która rozgrywa się w abstrakcyjnym krajobrazie .Baryton Peter Mattei jako charyzmatyczny Don Giovanni. 

Skąpiec Autor Molière

Ta ponadczasowa sztuka nadal nas bawi i co warte podkreślenia – wywołuje wrażenie aktualności.„Skąpiec” Moliera to komedia o nadmiernej miłości do pieniędzy

„Inwazja” Malina Prześlug

Dwie ukraińskie uchodźczynie znajdują tymczasowy dom w Polsce. Czy można być w domu, nie będąc w domu?

Musical PINOKIO - Białostocka Akademia Musicalowa | PREMIERA

Musical „Pinokio” to adaptacja znanej i uwielbianej powieści Carla Collodiego o drewnianej kukiełce, która pokonuje liczne wyzwania, żeby zostać prawdziwym chłopcem

Białostockie opowieści: MI ESTAS LIDIA - spektakl

Spektakl "Mi estas Lidia" nie jest próbą biograficznego uchwycenia portretu Lidii Zamenhof, lecz dyskusją na temat idealizmu, procesu dojrzewania, determinacji, zasadności poświęcenia i ofiary.

WESOŁA WDÓWKA

Zaliczane do klasyki repertuaru operetkowego dzieło zagości również na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

JERZY KRYSZAK

Niepowtarzalne show na Prima Aprilis zgotuje nam Jerzy Kryszak.

Recital Karolina Piechota

„Ja jestem Twoja Marylin Monroe” Janczarskiego i Grechuty, „Zapomniałam” do muzyki sióstr Sipińskich, piosenki wykonywane przez Raya Charlesa, Ellę Fitzgerald, „Be Italian” z musicalu „Nine” po utwory Radiohead czy Cindy Lauper.

JESUS CHRIST SUPERSTAR- musical

Opowieść o ostatnich dniach życia Jezusa, wypowiedziana językiem musicalu i z perspektywy zarówno jego zwolenników, jak i przeciwników

Z Cyklu Kino Konesera film IO

„IO” to zapierające dech kinowe widowisko, sensacja festiwalu w Cannes, skąd film wyjechał z Nagrodą Jury.Polski kandydat do Oscara

SPEKTAKL BALLADY I ROMANSE

„BALLADY I ROMANSE” TO LITERACKI ŚLAD OKRESU BODAJ NAJSZCZĘŚLIWSZEGO W ŻYCIU MICKIEWICZA, OKRESU NAJBARDZIEJ NIEFRASOBLIWEGO, POZBAWIONEGO POWAŻNYCH DYLEMATÓW I TROSK.

JESTEM BABA. Rzecz być może o Annie Świrszczyńskiej | spektakl na Dzień Kobiet

Spektakl ,,Jestem baba” to spotkanie z życiem i twórczością poetki Anny Świrszczyńskiej. To opowieść o wielkiej kobiecej sile, która ze smutku tworzy radość, z cierpienia miłość, a z mroku światło.

Spektakl Syn

na motywach opowiadania "Podmieniony syn" Mirosława Miniszewskiego

Spektakl „Landschaft” komedia ironiczna

Ironia miesza się tu z humorem, a miłość ojcowska przybiera formy od zniewolenia po obłudną prawdę o nim samym.

Strażak Sam Na Żywo: Przygoda na Biwaku

Międzynarodowym przebój teatralny zobaczyło już ponad 250 tys. widzów w całej Europie. Polska wersja powstała z udziałem aktorów dubbingujących bajkę. Wszystkie dzieci do 2 roku życia mają wstęp bezpłatny.

Dzień Kobiet z Kabaretem Lumbago

O podlaskich zwyczajach na „Z piosenką przez Podlasie” to nie tylko satyryczne teksty. Wydarzeniu towarzyszyć będą brzmienia akordeonu i skrzypiec grane przez występujących „na żywo

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii.

TRZECH BUDRYSÓW, SPEKTAKL TANECZNY

Zapraszamy na premierę spektaklu realizowanego w ramach programu „Przestrzenie Sztuki Białystok”. Punktem wyjścia planowanej inscenizacji będzie ballada Adama Mickiewicza „Trzech Budrysów” w muzycznej interpretacji Stanisława Moniuszki.

Dekameron -autor Giovanni Boccaccio

12,13,18,19,20 listopad 2022 kino Ton Autor sztuki: Giovanni Boccaccio

"Mayday" powraca! Zobacz jedną z najlepszych na świecie komedii

„Mayday”, w oryginale: „Run for Your Wife”, to jedna z najlepszych komedii autorstwa Raya Cooneya – brytyjskiego komediopisarza, uznawanego za mistrza farsy

Spektakl muzyczny „Wieszcz”

spektakl muzyczny pt. „Wieszcz” w reżyserii Patryka Ołdziejewskiego. Premiera odbędzie się 4 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej OiFP.

BALLYTURK - spektakl

„Ballyturk” to spektakl znakomitego irlandzkiego autora Endy Walsha. Przemysław Wasilkowski przetłumaczył tekst i wyreżyserował ten spektakl, by opowiedzieć o ludzkich relacjach, które bywają tak głębokie, że aż nieznośne.

Jarmo

Jarmo to artystyczna alternatywa na rzeczywistość. To ciągłe poszukiwanie stylów wypowiedzi oraz fuzji skojarzeń, myśli zawartych w refleksyjnych tekstach i dźwiękach.

Premiera spektaklu tanecznego "ANGST"

Spektakl to historia trójki bohaterów - każde z nich toczy choroba niewidoczna na zewnątrz, ponieważ osadzona w psychice. Taką chorobę łatwo ignorować, jednak jej objawy prędzej czy później wydzierają się na zewnątrz z wymęczonego ciała.

DOROTA STALIŃSKA Ratuj się kto może

Ratuj się kto może… to recital, koncert, program muzyczno-poetycko-kabaretowy.

Rozpoczyna się festiwal Kierunek Wschód!

5 października 2022 Festiwalowe spektakle będzie można obejrzeć m.in. w Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20), Uniwersyteckim Centrum Kultury Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Ciołkowskiego 1N) i Kinie TON (Rynek Kościuszki 2).

Musical o współczesnych Polakach

To spektakl o miłości, nadziei oraz strachu i niepewności. można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Można się zaśmiać i zapłakać nad sobą

#Mickiewicz – widowisko muzyczno-słowne

#Mickiewicz to wydarzenie muzyczno-słowne opierające się na nowoczesnej interpretacji i adaptacji dzieł Adama Mickiewicza.

WEST SIDE STORY, L. BERNSTEIN

przejmujące sceny dramatyczne, ogrom wspaniałej choreografii, wybitne songi i niezwykłe bogactwo kompozycji.

PARTYCJA, KRÓLOWA SIECI - CYBERMUSICAL

cyber-lalkowy musical internetowy

MADAMA BUTTERFLY – PREMIERA na żywo!

zachwyca i łamie serce za każdym razem.

Art Weekend 2022

Art Weekend to festiwal, podczas którego przybliżamy najnowsze trendy w teatrze, tańcu i muzyce.

Makbet w Teatrze Dramatycznym

Widowisko Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku opiera się na klasycznym tekście, szuka mechanizmów, które determinują władzę, wiedzę i życie człowieka.